czwartek, 10 października 2013

Nadeszła jesień!

 Nadeszła jesień! Można to zauważyć gołym okiem - ludzie zakładają cieplejsze ubrania, zaczyna się myśleć o rozpalaniu ognia w kominku, owijają się w ciepłe koce i popijają gorącą herbatę przy kominku. Nie da się ukryć tego faktu, być może przykrego dla większości osób.
 Psy również odczuwają to w taki, lub inny sposób. Mogę to zauważyć również po zachowaniu Sissi - gdy w lato nie do pomyślenia było dla niej wskakiwanie na łóżko, bo na podłodze było zimniej, tak teraz z przyjemnością wskakuje na łóżko, na ciepłą kołdrę. Jednak nie tylko po tym można zauważyć to, że nastaje jesień. Psinie jest coraz zimniej na spacerach i muszę się zastanowić nad zainwestowaniem w jakąś ciepłą kurtkę.
 No, i jesień oznacza również warzywa i owoce, bo te dojrzewają akurat w tym okresie, a to między innymi jabłka i dynie. U nas rośnie pigwa - żółty owoc przypominający trochę piłeczkę. A skoro przypomina piłeczkę to jest to idealny owoc dla Sissi, dlatego zawsze na jesień psinka zrywa sobie pigwę i nią aportuje. Trzeba przyznać, że Sissi nie przepada za owocami i warzywami, choć chętnie nimi aportuje.
Jak widać na poniższych zdjęciach - jesień to nie tylko grzanie się przy ciepłym kominku ;).


5 komentarzy:

 1. No jeśen widać widać ;)
  Lecz chciałabym zimę ponieważ dostałam niedawno psa i chciałabym zobaczyć jak będzie się zachowywać w zimę czego nigdy nie widziałam ;)

  Zapraszam na psi blog ;)

  http://psiakislodziakiluna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesień to piękna pora roku :) Widzę, że Sisi świetnie się bawi!
  Daaaawno Was nie było, ale wreście doczekałam się notki :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia! Ja osobiście lubię jesień tylko wtedy, gdy nie pada, jest słońce i jasne niebo :) Śliiiczny pies! Wiem, że nie o tym jest blog, ale masz też bardzo ładny ogród ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!
  http://poprostuzuzia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia, ale ja tam najbardziej lubię ciepłą, słoneczną jesień xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesień to fajna pora roku, kolorowe liście w parku.
  Jesień to też czas przemyśleń, ciepła herbatka z cytrynką i siedzenie wieczorem przy oknie i myślenie..
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń